RFID UHF ÜNİFORMA ÇİPLİ (Chip) Takip Sistemi

Sizden Gelen Sorular:

Neden üniformalara ve tekstil ürünlerine çip etiket takılıyor ?

Üniformaların ayrıştırılması, yıkama işlemlerini kendi bünyelerinde yapmayan firmaların, teslim anında verdiği üniformaların doğru bir şekilde sayımı v.b. bir çok sorunun düzeltilmesi için RFID UHF Etiketler kullanılmaktadır.

Üniforma içerisinde bulunan çipli etiketler sudan etkilenir mi?

RFID UHF Etiketlerimiz sudan etkilenmez. Tekstil yıkama etiketi olarak tasarlanmıştır.

Yüksek sıcaklıkta çip zarar görür mü?

Etiketlerimiz 200°C kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Detaylı Bilgi için tıklayınız >>

Üniformaları ve tekstil ürünlerini presten geçiriyoruz, çipin ezilmesi durumunda çalışmaya devam eder mi?

Tekstil ürünleriniz de gerçekleştirdiğiniz sıkma işleminde, 60 bar basınca dayanacak şekilde etiketlerimiz tasarlanmıştır. Detaylı Bilgi için tıklayınız >>

Çipleri üniformaların ve tekstil ürünlerinin neresine takıyorsunuz?

Üniformaların uygunluk durumuna göre RFID UHF Çipli etiketler monte edilmektedir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Üniformada bulunan çipler insan sağlığına zararlı mı?

Üniforma üzerinde bulunan çiplerin insan sağlığına zararı yoktur.

Üniformada bulunan (UHF RFID CHIP LABEL) rfid çip etiket ile personelimin nerede olduğunu görebiliyor muyum?

Üniforma içerisinde bulunan RFID UHF Chip etiketlerin konumu, personeli tespit edecek antenlerin geçiş noktalarındaki yerleşimi v.b. koşullar göz önüne alınarak karar verilmektedir. Detaylar için tıklayınız.

Üniforma ve tekstil ürününde bulunan çipli etiketi, sökerek başka bir üniformaya sonradan takabilir miyim?

Etiket tüketiminizi azaltmak için yapılabilecek bir çözümdür ancak etiketin üniformadan sökülmesi işlemi dikkatli yapılmalıdır, söküm anında etiketi zarar verilebilir.

Üniformaya ve tekstil ürününe kaç tane çipli etiket takılıyor?

Takibi yapılacak her parça ya 1 etiket takılması gerekmektedir. Örn: gömlek ve pantolondan oluşan bir üniformada, gömleğe 1 adet, pantolona 1 adet etiket takılmalıdır.

Üniformalara takılan rfid uhf çipli etiketleri ne kadar uzaktan okuyabiliriz?

Üniforma üzerinde bulunan etiketlerin El terminali ile tavsiye edilen okunma mesafesi max 2 metredir. Ancak bu uzaklık 4 m kadar ortam şartlarına bağlı olarak çıkabilir.

Üzerinde RFID UHF çip olan, kayıp üniforma veya tekstil ürününü nasıl bulabilirim ?

El terminali vasıtası ile askıda veya kirli konteynerı içerisinde bulunan üniformaların tespiti yapılabilir. Askıda bulunan üniformaların içrisinde aradığınız üniformanın numarasını el terminaline yazarak arama modunda ürünü aratabilirsiniz. İlgili üniformaya yaklaşıldığında el terminalinde sesli ve görsel uyarı başlayacak ve sizi üniformaya doğru yönlendirecektir.

Üniformalarımızı ve diğer tekstil ürünlerimizi firmamızın dışında yıkatıyoruz, yıkamaya giden ürünlerimizi nasıl takip edebiliriz?

Sizin için önemli olan, yıkamaya gönderilen örn: (çarşaf, nevresim, havlu, üniforma) tekstil ürünlerinizin çeşitleri özellikleri ve teslim adetleri ise, Main Station veya Pass Station cihazlarımız sizin için idealdir. Bu cihazlarımız üzerinde bulunan dokunmatik ekranları sayesinde gönderilen tekstil ürünlerinizin sayımı ve ayrıştırılması yapılır. Yıkamaya verilen firmaya cihaz üzerinde bulunan printerdan çıkan teslim detay formu imzalatılarak teslim edilir. Yine yıkamadan dönen temiz tekstil ürünlerinizde Main Station veya Pass Station cihazlarımızdan geçirilerek gönderilen ürünlerin doğru bir şekilde geriye gelip gelmedi kontrol edilmiş olur.

Üniformaların veya tekstil ürünlerinin kaçıncı yıkanışı olduğunu öğrenebilirmiyiz?

Üniformaların ve tekstil ürünlerinin kaçıncı yıkanışı olduğunu takip edebiliyoruz. Sistemde her ürün benzeri olmayan EPC kodu ile takip edilmektedir.

Sizde merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz?

Sizin düşünceleriniz bizim için çok önemli. Lütfen görüşlerinizi bize iletiniz.

Gönderclear

Nasıl Yapıyoruz?

Üniformalarınızın takibi artık çok kolay. RFID UHF LAUNDRY LABEL rfid uhf yıkama etiketlerini üniformalarınıza entegre ediyoruz. Üniforma üzerine dikim veya yapıştırma uygulaması için tıklayınız. Gelişmiş ve ihtiyaçlarınıza mükemmel uyumlu üniforma takip yazılımımız ile Personel ve Çipli Üniformayı eşleştiriyoruz.

Artık sistem çalışmaya hazır.

RFID UHF Etiketli üniformayı personele teslim esnasında Desk Station üzerinde bir süre tutuyoruz. Bilgisayar ekranımıza personel bilgileri (adı, soyadı, ölçüleri, personel numarası, temiz üniforma adeti, kirli üniforma adeti v.b. bir çok bilgi) geliyor. Desk Station üzerinde bulunan üniformalarımızın bilgileride yine bu ekranımızda görünüyor. işlemler kısmında TESLİM butonuna basarak personele üniformasını teslim ediyoruz. Temiz üniforma teslimi ardından kirlilerin geriye alınması işlemi için 2 yöntem uygulayabiliyoruz.

 

1.yöntem Chute Station: Kirlilerin otomatik sayılması ve üniformanın durumunun KİRLİ olarak gösterilmesini sağlayan sistemimizdir. Genellikle otellerin personel kirli atım pencerelerine yerleştirilen Chute Station ile anlık olarak personel ve üniforma takibi yapılmaktadır.

 

2.yöntem olarakta kirli üniforma tesliminde, çuval içinde veya dökme şekilde olan sistemlerde kullandığımız Main Station devreye girmektedir. Mevcut kirlilerin yıkama öncesinde cihazın içerisinden geçirilmesi ile kirlide bulunan mevcut üniformaların tespiti sağlanır.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInTumblrBlogger PostPinterestPaylaş